Filip Grznár

Kdo je Filip Grznár?

Už z úvodu jeho nové knihy může člověk soudit, že si Filip nikdy nebere servítky, mluví na rovinu a upřímně. Konec konců posuďte sami:

 

Přátelé, kamarádi a vy ostatní,
vítám všechny dyslektiky, negramoty a další verbež.
V první řadě, proč jsem se vůbec rozhodnul napsat vlastní knihu?

 

Pokud vás to nezaujalo, zkuste první odstavec:

Je fakt, že moje životní cesta byla a je extrémně zajímavá a prožil jsem takové věci, které mnoho lidí bude brát jako sci-fi nebo jim vůbec
neporozumí. Na to klidně vsadím svůj život a vsadím klidně i váš život, to bude lepší.

Všechno, co se o mně v této knize dozvíte, je pravdabez jakýchkoliv přikrášlení a dalších píčovin.

Skutečnost je taková, že za spoustu věcí se stydím (za některé i hodně), a přesto je tady najdete.
Kdo se bojí pravdy, tak daleko nedojde, že jo. V knize budou zmíněny i osoby, které jsem potkal v ne příliš pozitivním světle.

Samozřejmě nebudou jmenovány. Stejně tak nebudu jmenovat moje bývalé partnerky,
protože gentleman o svých vztazích nemluví.

 

Jinak Filip Grznár se narodil 1. 2. 1985 v Holýšově a je to profesionální kulturista, trhač kund, trenér a nejkontroverznější česká osobnost. Profíkem se stal na soutěži Lee Priest classic ve 32 letech. Filípek disponuje obrovskou slovní zásobou vulgarismů a jiných mutací českého jazyka a jeho videa jsou tím věhlasná. Přečtěte si jeho knihu a posuďte sami.

 

soutěžní úspěchy - je to vážně nadčlověk?

 • Aminostar Cup 2005 - 1. místo
 • Mistrovství Čech 2005 - 1. místo
 • Mistrovství Čech 2010 - 1. místo
 • Mistrovství Čech 2012 - 1. místo
 • GP Pepa Opava 2013 - 4. místo
 • Mr. Olympia Amateur 2014 – 5. místo
 • Absolutní vítěz Lee Priest classic 2015 – 1. místo
 • Mr. Universe Anglie 2015 - 4. místo
 • A mnoho dalších nemyslitelných úžasů

 

Kapitoly z historie Filipa Grznára

Víte, že filip dělal pojišťováka? Že chodil do skautu? Že si přetrhl oba kvadricepsy, vzchopil se a nadále dřepuje neuvěřitelné rance?

 • GRZNORODINA
 • HOLA, TY ZMRDE, ŠKOLA VOLÁ
 • ZÁPAS A SKAUT
  HOLA, TY ZMRDE, ŠKOLA ZNOVU VOLÁ
 • UČŇÁK A POSILOVÁNÍ
 • PRÁCE PO UČŇÁKU
 • POJIŠŤOVÁK
 • ZÁPASENÍ
 • POKRAČOVÁNÍ KULTURISTICKÉ KARIÉRY
 • CÍL JASNÝ – PROFIKARTA
 • PO PROFIKARTĚ
 • ZRANĚNÍ A ŽIVOT PO NĚM
 • ZÁVĚR AUTOBIOGRAFIE

Tohle a další velmi podstatné informace najdete v knize, tak neváhejte a kupujte povinnou literární četbu.

 

Filip a  Zdravá strava

 Strava v kulturistice je dost odlišná oproti ostatním sportům. V jiných sportech jde především o kvalitní regeneraci, v kulturistice o svalový růst. Hned z počátku je nejdůležitější si uvědomit, že svalový růst lze stimulovat pouze tréninkem nebo zakázanými látkami. Strava nemá žádný vliv na stimul svalového růstu.

Jednoduše řečeno – po tréninku se vám naruší svalová tkáň. Pomocí stravy se svalová tkáň regeneruje (obnovuje) a pomocí hormonů probíhá růst nové tkáně. Strava ale může mít vliv na produkci hormonů, a tak může aspoň částečně stimulovat růst svalů. Svaly se tímto procesem adaptují na přetížení – jak objemem, tak silou.

Strava plní funkci energetickou a stavební. Když špatně odtrénuješ, tak tě v žádném případě strava nezachrání. Když odtrénuješ a nesníš úplně přesně to, co bys měl, tak stejně proběhne svalová hypertrofie (zvětšení svalové tkáně) a hyperplazie (množení počtu svalových buněk).

 

Jak Grznár vidí svojí stravu:

Já osobně jsem udělal jednou v životě formu a tu mám celý život. Ve 20 jsem udělal formu na své první závody a od té doby jsem neustále vysekaný.

Zdůrazňuji, že to rozhodně
není jen tím, že užívám zakázané látky, ale především přístupem ke stravě.

Ve formě budu až do své smrti, která přijde zítra.

 

Grznár a steroidy

 Jak praví kniha aneb slovo boží - Filip Grznár je držitel řádu zlaté jehly. Víte proč? Dobře, to asi nemusíme rozvádět...

Anabolické steroidy (AS) a další podpůrné látky vždy byly, jsou a budou součástí sportu, a především sportu profesionálního. Jaký je největší průser? Profesionální sportovci široké veřejnosti lžou. Říkají, že nesypou, nic neberou a tak dále. S touto skutečností nesouhlasím.

90 % profesionálů ve všech sportech užívá zakázané látky, které ovlivňují jejich výkonnost. Já osobně jsem celou svoji sportovní kariéru užíval anabolické steroidy, růstový hormon, diuretika a další preparáty. Toto je v profesionálním sportu nutnost. Bez AS se na profesionální úroveň ve sportu stěží dostanete, a jestli ano, tak si tam bohužel neškrtnete. Vybral jsem si naprosto debilní sport jako středobod mého zájmu.

V kulturistice je profi kariéra především o steroidech. Nic jiného v tom nehraje roli (kromě genetiky teda). Jde jen o peníze, za které si kupujete sypačku. V kulturistice jsou anabolické steroidy nejvíce rozšířené a zároveň nejvíce vidět.

Portfolium látek, které se podílejí na zlepšení výkonu, je nejširší, ale jak jsem již zmínil – AS jsou součástí všech ostatních sportů. Fotbal, hokej, bojové sporty, na co si vzpomenete.
Dokonce i šachisti užívají zakázané látky.

 

 Fílovo vysvětlení situace s analbolickými steroidy a dalšími podpůrnými látkami:

Velmi důležité je uvědomění si příčiny a tou jste právě vy. Kvůli vám, široké veřejnosti, sportovci sypou.

Proč? Vy mrdky se nepůjdete podívat na obyčejné sportovce, kteří budou podávat stále stejné výkony.

 

Trénink Filipa Grznára

Čeká vás poslední kapitola – ta nejdůležitější. Trénink je alfa omega v životě sportovce. Strava, doplňky a anabolické steroidy bez tréninku nefungují, ale trénink funguje vždy, i samostatně. Nic nenahradíš tréninkem. Jednoduchá rovnice – když budeš trénovat jako kunda, tak jako kunda budeš vypadat.

Prošel jsem si tréninkem profesionální kulturistiky, trojboje, MMA a boxu. Zdaleka se nedá posoudit, která příprava je nejtěžší. Každá má svá specifika a úskalí. Důležité je si uvědomit, že každý trénink začíná v hlavě.

Sere mě, že současná kulturistika není o tréninku. Vše se dnes točí pouze kolem sypačky a žraní. Všimněte si jednoho zásadního rozdílu – profesionální kulturisti z 80. a 90 let. Všichni byli tvrdí a ostří. Dnes jsou to pouze napumpované kusy masa bez estetiky, tvrdosti a hloubky svalů. Spousta z vás se vůči mým názorům může ohradit a říct, že jsem vše také nasypal. Lidi, podívejte se na moje tréninky z doby, kdy jsem závodil. Byl jsem jeden z nejtvrději cvičících profesionálních kulturistů na světě.

Slovo trénink pro mě má velkou váhu. V současné době trénuji dvoufázově – silový trénink a trénink MMA nebo boxu. Stane se, že trénuji i 4 hodiny denně. Dřina, peklo, to, po čem nemůžu chodit a pořádně se hýbat, je pro mě relax.

Víte, co je zvláštní? Jsem ten nejlínější člověk na planetě. Nenávidím práci a jakékoliv jiné činnosti. Nejradši bych jen ležel, spal a žral. Tréninkem se u mě ale něco změní. Je to jediná aktivita, kterou oddaně miluju. Možná tím, jak tvrdě trénuju, nenávidím práci a vše ostatní.

 

Zlepši svůj trénink vybavením od filipa grznára

Zlepši svůj úchop díky trhačkám kund. Zaujmi ostatní díky stylovému tričku Filipa Grznára s nápisem Vole Mrdat! na zádech a novým logem vepředu.

 

Co vše tě čeká v knize od Filipa grznára?

Filip Grznár jako kuchař

 Filip_Grznar_kuchar_vareni

 

Filip Grznár na koni

Filip_Grznar_na_koni

 

Filip Grznár jako držitel řádu zlaté jehly

Filip_Grznar_drzitel_radu_zlate_jehly_steroidy